Створення гіперпосилань

У комірку таблиці посилання можна вставить різними способами:

Активне посилання на URL-адресу

Щоб вставити в таблицю посилання, потрібно просто ввести його або вставити скопійовану URL-адресу в потрібну комірку. Після виділення цієї комірки відобразиться спливаюче діалогове вікно. Натисніть в ньому на URL.

Не завжди при вставці URL-адреси в комірку таблиці в Google документах посилання активне.

Щоб посилання стало активне необхідно зробити:

  1. Перевірити, чи немає на початку або кінці посилання пробілу.  Вже їх видалення може вирішити цю проблему.
  2. Якщо прогалин немає, а посилання таки неактивне йдемо далі. Натискаємо на комірку правою кнопкою миші і вибираємо команду “Показати гіперпосилання”. 
  3. Якщо в меню немає команди “Показати гіперпосилання”, то заходимо в меню Формат – Очистити форматування.

URL-адресу без посилання

Щоб вставити в клітинку тільки URL без гіперпосилання, виберіть команду Видалити у вікні, яке з’являється при натисканні на клітинку з посиланням. Щоб відновити гіперпосилання, натисніть на клітинку правою кнопкою миші і виберіть команду Показати гіперпосилання.

Посилання з тексту

Якщо потрібно вставити посилання, але при цьому потрібно, щоб воно було позначене текстом (наприклад, щоб читач міг перейти на веб-сайт google.com за допомогою фрази “Пошук в Інтернеті”, а не посилання www.google.com),  введіть у потрібну комірку зазначену нижче формулу гіперпосилання.

=hyperlink(“www.google.com”;”Пошук в Інтернеті”)

Замініть www.google.com потрібним URL, а “Пошук в Інтернеті” – потрібним текстом, що не видаляючи лапок. Після цього в комірці відобразиться тільки текстове посилання на цей URL. Щоб відкрити спливаюче діалогове вікно з URL, натисніть на цей текст ще раз.

За матеріалами Google Довідки

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *