SEO: оптимізація сайту для збільшення трафіку

Якщо ви хочете серйозно зайнятися створенням сайту, вам пора задуматися про SEO. SEO розшифровується як «пошукова оптимізація» (Search Engine Optimization) і означає оптимізацію сайту під вимоги пошуковиків на зразок Yandex, Google, Bing тощо. Сучасні пошукові системи використовують складні алгоритми для визначення порядку видачі, тому вам потрібно освоїти хоча б базові навички SEO, щоб ваш сайт і його контент відповідали існуючим стандартам.

Нижче наведені ключові фактори, що впливають на ранжирування в пошукових системах, які ви повинні враховувати при створенні сайту.

Ключові слова – це запити, які люди вводять в поле пошуку, коли вони шукають щось. Вам потрібно визначити релевантні слова для вашого сайту. Щоб зробити це, складіть список всіх запитів, які підходять під опис вашої діяльності, в якій ви працюєте, і потім зведіть їх до 10 найбільш релевантних. Вам потрібно буде додавати отримані фрази на найбільш важливі сторінки вашого сайту так, щоб вони органічно вписувалися в контекст. Якщо ви працюєте в якомусь конкретному регіоні або в рамках якоїсь організації, не забудьте додати їх назва (місто або район) до ключових слів. Докладніше про роботу з ключовими словами можна прочитати тут.

seo1[1]

Архітектура сайту. Використання готових шаблонів, автоматично оптимізованих під пошукові системи, є одним їх головних переваг створення сайту за допомогою Wix – вам залишається лише вибрати вподобаний шаблон.

Доменне ім’я – адреса вашого сайту повинна містити назву вашого бренду. Намагайтеся зробити його по можливості простим і чітким.

Опис і заголовки сторінок – у кожної веб-сторінки має бути опис і заголовок, за якими пошукові системи зможуть визначити «суть» вашого сайту. Для отримання найкращого результату, заголовок головної сторінки повинен містити назву вашої компанії. Додавайте брендові слова й у заголовок кожного розділу, наприклад «Послуги / Назва_компанії» або «Останні новини / Назва_компанії». Пам’ятайте, що SEO-заголовки не помітні відвідувачам сайту; це мета-теги для позначення назви, яка буде розпізнаватися тільки пошуковими машинами.

Нагадаємо, що для додавання цих елементів через редактор Wix, вам не потрібні знання програмування. Використовуйте ключові слова в описах, але не перестарайтеся, інакше пошукові машини вважатимуть ваш сайт за спам.

SEO-settings[1]

Не забувайте додавати опис та заголовки до вашого сайту та до кожної його сторінки окремо.

Зображення – дуже важливий елемент для підвищення позиції в пошуковій видачі, так як сайти з зображеннями і відео завжди ставляться вище тих, на яких їх немає. Обов’язково використовуйте ключові слова в назвах зображень. А ще радимо прочитати цю статтю на тему того, як оптимізувати зображення для сайту.

Контент – це термін, що припускає текст, зображення, відео та посилання, розміщені на вашому сайті. Ключовим фактором тут є регулярне оновлення хоча б частини вашого контенту, щоб підтвердити, що ваш сайт є чинним і актуальним. Зовсім необов’язково оновлювати весь сайт при цьому. Достатнім буде поповнення галереї фотографій або розділу «Останні новини».

news[1]

Внутрішні і зовнішні посилання – внутрішніми називаються посилання, що ведуть на різні сторінки вашого сайту, у той час як зовнішніми називаються ті, які ведуть користувача на інші сайти. Слова, використовувані в тексті ваших посилань, або в «анкорах», також можуть вплинути на ранжирування, так що їх назва має бути інтуїтивно зрозумілим і допомагати користувачам перейти на сторінку, що є логічним продовженням тієї, на якій вони знаходяться зараз.

Інструменти соціальних мереж – ваш контент повинен бути досить цікавим, щоб викликати бажання поділитися ним. Дайте користувачам можливість розповісти про нього в різних соцмережах (кнопки «Подобається» і «Поділитися» в Facebook та ВКонтакте, «Ретвіт» і «Читати» в Twitter тощо). Тут описано, як додавати кнопки соціальних мереж на сайт за допомогою конструктора Wix. Якщо серед вбудованих можливостей немає потрібної кнопки, ви можете додати її самостійно за допомогою зовнішнього HTML-коду.

Social[1]

Одним кліком ви можете додати соціальні кнопки і коментарі на ваш сайт.

Каталог сайтів – створіть і додайте профіль вашого сайту в крупний каталог сайтів світу (Яндекс.Каталог, Рамблер ТОП100, Dmoz.Ru). Завжди використовуйте один і той же формат написання назви, адреси і телефону вашого сайту, щоб вас було легко знайти.

За матеріалами WiX.com