5 основних трендів IT-ОСВІТИ

За прогнозами британських вчених, 43,5% професій, які є сьогодні, стануть не актуальними вже через 15-20 років. Це змушує замислитися над тим, які навички та професії будуть затребувані у майбутньому.

9_457_i[1]Одне з найбільш очевидних напрямків – інформаційні технології. Програмне забезпечення, комп’ютери, Інтернет – все це невід’ємна частина повсякденного життя. І це не тимчасовий тренд, а довгостроковий. Медицина, освіта, держава – все з часом набуває веб-форму. Якщо раніше хтось ще говорив про розробку софта, як про мильну бульбашку, то зараз це вже перестає бути жартом і набуває великих розмірів (в хорошому сенсі цього слова).

Уже сьогодні в Україні бути ІТ фахівцем «стильно, модно, молодіжно» та ще й зарплата в доларах! Але є невелика проблема – сьогодні за статистикою в Європі вже не вистачає 900 тис. ІТ фахівців, в Штатах понад 2,5 млн. Де взяти фахівців? Якщо проаналізувати ринок державної пострадянського освіти, можна швидко зрозуміти, що люди досі витрачають роки свого життя майже марно – працюють за фахом одиниці, знання, отримані в університеті, давно застаріли; єдине, що дійсно корисно – це придбані зв’язки.

Ринок освіти в Штатах і Європі трохи краще, але теж далекий від ідеалу, за відгуками відомих ІТ фахівців. Тому з’являється все більше і більше майданчиків, які дають актуальну освіту: реальні навички, які знадобляться в роботі, за допомогою яких, Ви зможете піднятися кар’єрними сходами та заробити гроші.

thumb-article-300x225-6a0cПерший тренд в IT-освіті – відхід від державного навчання: швидка зміна програм, адаптація їх до сучасних реалій – це все те, що роблять недержавні установи і те, що не під силу державі.

Другий тренд – перехід від офлайн освіти до онлайн – кордони стираються за допомогою Інтернету, люди отримують інформацію, не залежно від країни, у зручний для них час. Знання стають надбанням не одного держави, а всього людства.

Але у такій доступності є і зворотна сторона. Наприклад, Coursera – чудовий майданчик для онлайн освіти, але тільки 2% студентів проходять навчання до кінця. Подібна статистика пригнічує. І в той же час, тільки онлайн-освіту дозволяє працювати з найактуальнішою інформацією і кращими професіоналами в своїй галузі.

Третій тренд – зменшення часу на отримання освіти – чим менше часу ми витрачаємо, і чим швидше ми можемо застосувати наші знання на практиці, тим швидше ми станемо хорошими фахівцями і зможемо пишається реальними результатами, а не дипломом на полиці. В IT це особливо помітно – ти можеш стати професіоналом свого діла і в 23 роки, якщо у тебе для цього досить навичок.

І так, все більше навчальних центрів навчають саме ІТ професіям: тестування, програмування, дизайну. Ще кілька років тому Ви навряд чи б знайшли хоч один центр, який навчив би вас професії тестувальника. Сьогодні це доступно кожному.

Четвертий тренд – швидка розробка релевантних освітніх програм. Команда викладачів-практиків може розробити програму, з огляду на повну зайнятість, за півроку та впровадити її. Крім того, швидка реакція на зміни в IT-галузі дозволить підтримувати її актуальність.

У п’ятому тренді об’єднані відразу кілька речей, які вже широко використовуються в айтішной освіті:

  • IT_MOOC_EDUGET_2016[1]Автоматизація (тепер тести і контрольні не потрібно перевіряти викладачеві – це робить за нього програма);
  • LMS – використання Learning Management System (тепер навчальні матеріали, домашні завдання і розклад у вас завжди під рукою);
  • Навчання з мобільного пристрою (тепер наявність всього лише телефону вже дозволить вам вчиться, де завгодно);
  • Гейміфікація (то, що робить освіту не нудним і захоплюючим);
  • Персоналізація або адаптивне навчання (швидкість навчання і завдання, які отримує людина, залежать від його рівня, а не рівня групи).

За матеріалами Igate.com.ua