Записи WordPress

Записи – це елементи, які відображаються у зворотному хронологічному порядку на головній сторінці блогу. Записи включені в списки рубрик, архіви і RSS-стрічки. Записи завжди пов’язані з датою, яка включається в адресу запису.

Іноді записи плутають зі сторінками. Відмінності між ними описані в статті Post vs. Page.

Створення запису

Є 5 способів створення нового запису.

  • Записи> Додати нову в меню консолі зліва.

ru_add-new-post1[1]

  • Модуль консолі «Швидка публікація».

ru_quickpress[1]

  • Кнопка Новий матеріал в правому верхньому куті консолі.

ru_new-post-top-right[1]

  • Посилання Новий запис в панелі адміністрування.

ru_new-post-admin-bar[1]

  • Напишіть текст і надішліть його електронною поштою, використовуючи можливість Post by Email.

email1[1]

Подробиці створення запису описані в статті Post Screen.

Редагування запису

Якщо ви хочете відредагувати чернетку або опубліковану запис, в консолі виберіть меню Записи.

ru_add-new-post[1]

Докладно процес редагування описаний у статті Edit Posts Screen.

Видимість запису

Налаштування блоку Видимість модуля публікації визначають, хто може прочитати запис.

ru_post_visibility[1]

 

«Приліплені» записи

За умовчанням в блогах WordPress.com записи відображаються у зворотному хронологічному порядку. Можливості відображати записи в хронологічному порядку немає, але деякі записи можна зробити «приліпленими», щоб вони розміщувалися над іншими записами. Для цього використовується прапорець «Приліпити на головну сторінку».

ru_sticky_post[1]

 

«Приліплені» записи виділяються деяким чином, залежно від використовуваної теми. Заголовки «прикріплених» записів зазвичай відображаються на кольоровому фоні.

Як правило, в блозі «приліплюють» одну-дві записи. Не варто «приліплювати» кожен запис. Щоб повернутися до нормального режиму запису, зніміть прапорець «Приліпити на головну сторінку».

Заголовок і посилання записи

За замовчуванням заголовок і посилання запису пов’язані між собою. Коли ви в перший раз вводите заголовок запису, автоматично створюється ярлик запису, використовуваний в постійному посиланні.

ru_post-title1[1]

 

Ярлик – це остання частина посилання на запис. При створенні ярлика за замовчуванням всі букви переводяться в нижній регістр, прогалини замінюються дефісами, спецсимволи видаляються.

Ярлик можна редагувати за допомогою кнопки Змінити. Після закінчення редагування натисніть кнопку OK. Не забудьте зберегти запис, натиснувши кнопку Зберегти (Оновити).

ru_edit-post-title1[1]

 

Це зручно в тому випадку, коли у записі дуже довгий заголовок, а вам потрібна більш коротка і легке для запам’ятовування посилання.

При наявності в заголовку нелатинських символів ярлик запису може бути укорочений. Цього можна уникнути, якщо обмежити ярлик запису одним словом.

Змінити можна тільки ярлик запису. Міняти інші частини посилання на запис не можна.

Редакції запису

Модуль Редакції показує всі резервні копії запису. При кожному натисканні кнопки Зберегти або Відновити зберігається нова редакція. WordPress.com зберігає 25 останніх редакцій кожного запису блогу. Модуль «Редакції» дозволяє переглянути останні зміни і при необхідності повернутися до однієї з попередніх версій.

ru_module_post-revisions[1]

 

Модуль «Редакції» доступний під час редагування запису або сторінки. Якщо модуль не видний, треба включити його в налаштуваннях екрану (модуль буде видно тільки за наявності кількох редакцій).

Щоб порівняти редакції, виберіть дату однієї редакції в модулі «Редакції» під текстовим редактором. Виберіть дату іншій редакції, натисніть кнопку «Порівняти редакції», після чого поряд з підсвічуванням змін будуть показані дві редакції запису.

Щоб відновити попередню версію запису, скористайтеся посиланням Відновити.

ru_compare-revisions[1]

 

Видалити редакції запису вручну не можна, однак при наявності більше 25 редакцій найстаріші з них видаляються автоматично.

Рубрики

Рубрики дають хорошу можливість групувати пов’язані записи, а також повідомити читачеві, про що запис. Рубрики також полегшують пошук матеріалів всередині вашого блогу. Рубрики – це ширше (порівняно з мітками) поняття .

Залежно від обраної теми і віджетів, список рубрик може відображатися над або під записами, на сторінці записи, та/або на бічній панелі. Кожен запис може бути віднесений до декількох рубриках і обов’язково повинен бути віднесений хоча б до однієї з них. Можлива ієрархічна організація рубрик.

Мітки і рубрики, використовувані для записів, з’являться в глобальному списку міток. Отже, призначення записи міток і рубрик збільшує ймовірність перегляду ваших матеріалів іншими користувачами WordPress.com.

Проте, ніхто з розробників WordPress не зацікавлений в тому, щоб в глобальному списку міток або в результатах пошуку відображалися невідповідні матеріали. Саме тому введено обмеження кількості міток і рубрик, яке може використовуватися в глобальному списку міток. Кожній з ваших записів досить додати від 5 до 10 міток (або рубрик, або тих і інших). Чим більше рубрик ви використовуєте, тим менше ймовірність того, що запис потрапить в глобальний список міток  (подробиці).

Створення рубрик в модулі «Рубрики»

Перед публікацією запису можна призначити їй рубрику за допомогою модуля « Рубрики », розташованого праворуч від редактора запису:

ru_categories-module-editor[1]

Встановіть прапорець навпроти назви рубрики, щоб призначити їй записи.

ru_categories-module[1]

 

Якщо ви хочете створити нову рубрику і призначити її записи, натисніть кнопку + Додати нову рубрику.

Щоб вибрати одну або декілька найбільш часто використовуваних рубрик, перейдіть на вкладку Часто використовувані нагорі модуля.

Щоб розмістити рубрику всередині іншої рубрики, скористайтеся списком, що випадає Батьківська рубрика.

Створення рубрик в консолі

Упорядкувати існуючі та створити нові рубрики також можна в розділі консолі Записи -> Рубрики.

ru_posts-categories[1]

 

Тут міститься список усіх існуючих рубрик, а також можна створити нові рубрики.

ru_categories-page[1]

 

Ви можете створити нову рубрику, заповнивши наступні поля:

ru_add-category[1]

 

Назва – Назва рубрики.

Батьківська – Якщо треба розмістити рубрику всередині іншої рубрики, виберіть батьківську рубрику, інакше залиште на Ні.

Опис – Describe what the category is for . Це опис буде відображатися у вигляді підказки , якщо використовується необов’язковий віджет «рубрики».

Натисніть кнопку Додати нову рубрику, щоб додати рубрику в список.

Управління рубриками

На сторінці консолі Записи -> Рубрики показані всі рубрики з їх назвами, описами, а також кількістю записів, що відносяться до рубрики. При наведенні курсору миші на рубрику з’явиться меню, що дозволяє змінити або видалити рубрику:

ru_edit-category[1]

 

Екран редагування запису

За замовчуванням екран редагування запису (Записи -> Додати нову) виглядає так:

ru_post-screen-default[1]

 

На вищенаведеному малюнку заголовок екрану – Додати запис. Якби ви редагували існуючий запис, заголовок екрану змінився б на Редагувати запис, але все інше виглядало б так само.

Екран поділений на функціональні модулі.

Основні частини екрану: заголовок записи, редактор вмісту запису, модуль публікації.

Модуль публікації дозволяє зберігати і публікувати записи, а також виконувати попередній перегляд запису. Вид модуля публікації залежить від статусу запису. За замовчуванням модуль публікації має наступний вигляд:

ru_post-publish-module-default[1]

 

Після публікації модуль запису виглядає так:

ru_post-publish-module-published[1]

 

Зверніть увагу на те, що для опублікованого запису кнопка Зберегти відсутня, а замість кнопки Опублікувати з’явилася кнопка Оновити.

Налаштування екрану редагування запису

За допомогою випадаючого меню Налаштування екрану можна налаштувати видимість модулів. Для відображення якого-небудь модуля встановіть прапорець поруч із модуля.

За матеріалами WordPress support