8 поширених помилок в юзабіліті серед користувачів Wix

Що таке юзабіліті і чому це так важливо?

Юзабіліті – це показник зручності використання сайту, пересування та пошуку інформації на ньому.

Юзабіліті може як поліпшити ваш сайт, так і зробити його абсолютно неможливим у використанні. Якщо у ваших відвідувачів немає розуміння, навіщо потрібен ваш сайт, якщо вони змушені витрачати по кілька секунд, щоб знайти потрібну їм інформацію, і не можуть моментально зрозуміти, що ви пропонуєте, вони швидко покинуть ваш сайт і, швидше за все, ніколи на нього не повернуться.

Щоб уникнути цього, команда Wix пропонує Вам у цій статті вивчити ті помилки, які найчастіше здійснюють користувачі Wix. Незважаючи на те, що кожен користувач унікальний, багато спотикаються на одних і тих же граблях.

8 поширених помилок користувачів Wix

  • Ігнорування мобільній версії. Зараз все більше і більше людей заходять на сайти зі смартфонів і планшетів, забуваючи про стаціонарних комп’ютерах. У Wix є відмінний інструмент для створення мобільної версії сайту на базі HTML5, який дозволяє адаптувати будь-яку сторінку під розширення маленьких екранів. Досить відкрити редактор Wix, щоб підігнати дизайн вашого сайту під стандарти мобільних пристроїв.

mobile [Converted]

 

  • Відсутність посилання на логотипі. Багато хто відмовляється від вкладки «Головна» в меню і замінюють її посиланням на логотипі. В результаті користувачі очікують, що клікнувши на логотип, вони зможуть перейти на початкову сторінку сайту. Так як клікабельним логотип вже давно став стандартом, нехтування ним стане великою помилкою в юзабіліті.
  • Недоступне меню. Забувши додати меню на кожну сторінку вашого сайту (а не тільки на головну), ви втратите більшу частину відвідувачів. Потрапляючи в подібні «тупики», користувач змушений весь час користуватися кнопкою «Назад», що безумовно дратує.
  • Негармонійний дизайн / складна навігація. Підходьте обдумано до вибору колірної гами, робіть текст легко читаним, а посилання клікабельними. По можливості використовуйте кнопки, якщо хочете підштовхнути користувача до дії.

small-text2[1]

 

  • Дрібний розмір шрифту. Зверніть увагу на співвідношення розміру шрифту призначенням тексту. Хочете сказати багато чого, але не можете вмістити все на одній сторінці? Використовувати дрібний шрифт не найкраще рішення. Розмір шрифту не повинен бути менше 10 пт або більше 14 пт Не позбавляйте користувача можливості прочитати його.
  • Використання музики. Якщо ви вважаєте за необхідне додати музичний супровід на ваш сайт, обов’язково дайте відвідувачам можливість при бажанні вимкнути звук. Але врахуйте, що більшість бувалих користувачів вважає додавання музики на сайт попросту недоречним.

stop-music1[1]

 

  • Відсутність чіткого опису бренду. Поширена помилка – не додавати на сайт опис вашого продукту або пропонованих послуг. Не змушуйте відвідувачів гадати. Якщо ви працюєте в конкретному регіоні, вкажіть його назву, адресу і т.д. Крім іншого, це допоможе вам у пошуковому просуванні.
  • Сім разів перевір, один раз опублікуй. Попросіть друга покритикувати ваш сайт. Поки ви працюєте над своїм проектом, Ви настільки занурюєтеся в нього, що легко можете випустити з уваги найпростіші помилки. Зайва пара очей ніколи не завадить, а навпаки – допоможе виявити слабкі місця вашого сайту і подивитися на нього свіжим поглядом.

За матеріалами WiX.com

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *