10 заповідей веб-дизайну

Створення веб-сайту – прекрасна можливість проявити свої творчі здібності. Бажання створити своє-унікальне-неповторне щось, або ж винайти новий спосіб взаємодії з відвідувачами сайту, може засліпити навіть найперспективніших новачків. В даному випадку природна схильність до дизайну – безперечна перевага, але зловживання нею може призвести до катастрофічних наслідків.

Наступні 10 заповідей допоможуть вам дотримуватися основних принципів веб-дизайну і взяти правильний курс на успіх:

Возлюби користувача свого, як самого себе (і навіть трохи більше)

Не забувайте, що Ви створюєте сайт для користувачів, а не для себе. Звичайно ж, Ви отримаєте задоволення від роботи над сайтом, і остаточний результат піде на користь саме Вам, але проектування сайту має бути орієнтоване на користувача. Занадто “важкий”, перенасичений дизайн може відлякати навіть самого зацікавленого користувача. Це ж правило поширюється і на оформлення навігаційного меню – інтерфейс сайту повинен бути інтуїтивно зрозумілий і зручний. При розробці сайту ви повинні керуватися принципами юзабіліті (UX – поліпшення користувацького досвіду), а не власними здогадками, навіть якщо це загрожує відмовою від використання кнопок улюбленого кольору і розміру.

shutterstock_85542736[1]

Сотвори собі кумира з зображення

Неякісне зображення може по-справжньому відбити у клієнта бажання продовжувати досліджувати ваш сайт. Користуйтеся зображеннями виключно високої якості, і підбирайте тільки ті, які природно поєднуються з атмосферою вашого сайту. Досить однієї шаблонної фотографії, щоб поставити під питання ваш професіоналізм.

Шануй конкретність

У кожного сайту повинен бути основний девіз. Зосередьте ваші зусилля на формулюванні одного зрозумілого і ефективного заклику до дії. Чи не відволікайте відвідувачів сайту занадто багатою кількістю анімації або громіздкою галереєю зображень. Ви ж не хочете, щоб ретельно розроблений вами девіз залишився непоміченим. Крім того, великі заголовки зараз якраз в моді, так що вперед – закликайте користувачів до дії крупним планом!

shutterstock_87813307[1]

Не забажай шрифт ближнього твого

Використовуйте шрифти, які найкращим чином задовольняють ваші потреби. В ідеалі бажано застосувати один єдиний шрифт на всіх сторінках сайту. Якщо ви не можете встояти перед бажанням урізноманітнити, скористайтеся двома шрифтами, не більше. Використання більше двох шрифтів на одній сторінці є надмірним.

Хай буде колір

Вибір правильного кольору допоможе вам досягти дві основні мети: створення гармонії та отримання бажаного ефекту. Кожен колір викликає особливу реакцію в мозку людини. Намагайтеся вибрати колір, який буде відповідати загальному «настрою» сайту, і навіє те відчуття, яке ви прагнете створити у випадкового відвідувача. Визначивши основний колір, підберіть відповідну колірну палітру для гармонійного поєднання.

shutterstock_129293129[1]

Вступай в союз з мережами соціальними

Сьогодні присутність у соціальних мережах просто необхідна. Facebook, Twitter та Instagram – незамінні засоби розвитку взаємодії з аудиторією. Розмістіть на сайті посилання на відповідні акаунти в соціальних мережах, та навпаки – залучайте користувачів соц. мереж на ваш сайт. Для збільшення видимості вашого сайту в мережі необхідно подбати про його реєстрацію в веб-каталогах.

social-networks1[1]

Пам’ятай про швидкість завантаження

Час завантаження сайту – один з найважливіших чинників, яким часто нехтують. Користувачі не стануть сидіти і чекати поки сайт завантажитися повністю, і Google це прекрасно розуміє. Як показали останні дослідження, затримка в півсекунди може значно вплинути на успіх порталу. Більш того, пошукові системи враховують швидкість завантаження сайту в своїх алгоритмах ранжирування; як і слід було очікувати, перевага віддається більш швидким сайтам.

Шість днів працюй, сьомого дня оптимізуй SEO

Для отримання хорошого рейтингу, не потрібно бути професійним SEO-оптимізатором (SEO – Search Engine Optimization, пошукова оптимізація). Знайдіть відповідні ключові слова і пропишіть їх у відповідних місцях (мета-теги, опис, адреса та зміст сайту) – це змусить пошукові системи такі, як Яндекс і Google, звернути на вас увагу. Не варто зловживати ключовими словами, так як це вплине на позицію вашого сайту у видачі результатів пошуку не в кращу сторону. Детальніше про пошукову оптимізацію.

shutterstock_71322319[1]

Хай буде у тебе відповідну адресу

Адреса вашого сайту або його URL – важлива не тільки для пошукової оптимізації. Переконайтеся, що адресу вашого сайту якомога коротша, легко запам’ятовується і включає в себе ключові слова. До вибору URL-адреси варто підійти до цього серйозно і ґрунтовно.

Тестуйте повторно

Ніхто не досконалий. Навіть якщо Ви задоволені кінцевим результатом, не соромтеся запитувати думку ваших близьких. Дайте одному з них протестувати Ваш сайт та прислухайтеся до його побажань – Ви будете здивовані ефективністю цієї методики. Експериментуйте, створюйте різні сайти, міняйте текст, кольори, зображення і додатки, поки не досягнете бажаного результату.

За матеріалами WiX.com

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *