10 простих прийомів в Photoshop для початківців

Photoshop – це програма, яка допоможе втілити всі ваші креативні ідеї і надасть безліч корисних інструментів для цього. Він чудово підходить для ретуші фотографій перед публікацією на сайті. Якщо Ви тільки починаєте працювати з Photoshop і хочете навчитися використовувати його в роботі над дизайном сайту, ця стаття якраз для Вас. Нижче Ви знайдете кілька корисних порад по обробці фотографій.

Всі використовувані скорочення актуальні для користувачів PC. Скріншоти зроблені в англійській версії Photoshop, хоча всі локалізовані версії програми (включаючи російську) працюють абсолютно однаково.

14[1]

Трансформування

Якщо ви хочете змінити розмір зображення, розгорнути, дзеркально відобразити або розтягнути його, натисніть Редагувати і потім виберіть інструмент Трансформування, щоб застосувати бажаний ефект. Щоб зробити це дію зовсім простим, використовуйте гарячі клавіші Ctrl + T, – по краях зображення з’явиться виділення зони, в межах якої ви будете працювати. Тепер ви можете змінювати розмір зображення. Найпростішим способом буде захопити курсором один з кутів і вивести його за межі зображення, тримаючи натиснутою клавішу Shift. Коли закінчите, просто натисніть Enter. Щоб розтягнути зображення, натисніть Ctrl + T і клацніть правою кнопкою миші. З’явиться спливаюче вікно, в якому ви зможете вибрати, чи хочете ви повернути зображення або розтягнути його. Після завершення змін натисніть Enter.

23[1]

Подібним чином можна спотворювати і міняти нахил зображення: натисніть Ctrl + T і розташуйте курсор над кутом, який ви хочете розтягнути. Натисніть Ctrl, тримаючи курсором кут зображення, і перетягніть в потрібне вам місце. Потім натисніть Enter.

34[1]

Зміна одиниць вимірювання

Швидкий спосіб перейти на інші одиниці виміру – помістити курсор на одній з лінійок (натисніть Ctrl + R, щоб показати або заховати їх) і, натиснувши праву кнопку миші, виберіть потрібні одиниці. Вибір тут великий: від сантиметрів до пікселів, міліметрів, крапок і відсотків.

43[1]

Інструмент «магнітне ласо» (Magnetic Lasso Tool)

Це інструмент для швидкого виділення, який допоможе позначити область, з якою ви хочете працювати, і відокремити її від іншої частини зображення, щоб продовжити зміни тільки в цій області.
Магнітне ласо виділяє краї об’єктів, тому його краще використовувати із зображеннями, на яких об’єкти контрастують з фоном. Цей інструмент ви знайдете в панелі інструментів.

Щоб активувати магнітне ласо, клацніть по іконці «Інструмент ласо» і дочекайтеся появи спливаючого меню. Магнітне ласо останнім у списку і зображено у вигляді маленького магніту. Виберіть його і розташуйте курсор над краєм області, яку ви хочете виділити. Клацніть мишкою, відіжміть кнопку, а далі просто ведіть курсор по краях виділяється об’єкта, як якщо б Ви вирізали його ножицями.

53[1]

Інструмент «чарівна паличка» (Magic Wand Tool)

Чарівна паличка – це інший інструмент для виділення, який відмінно підійде для роботи з однотонним фоном. Якщо ви хочете вибрати певний колір на зображенні, якраз він вам і підійде. Приміром, чарівну паличку можна використовувати для виділення білого фону або чистого блакитного неба.

Виберіть чарівну паличку в панелі інструментів і клацніть в тій області, яку ви хочете виділити. Попередньо активуйте функцію “Додавання до виділеної області” у верхній панелі (іконка з двома квадратами, англ. – Add to selection), щоб можна було додавати кольору і тону до вже існуючого виділенню.

63[1]

72[1]

Використовуючи інструмент «чарівна паличка», можна виділити і видалити небо над Манхетеном

Інструмент «довільна фігура» (Custom Shape Tool)

У панелі інструментів пропонується набір базових форм для додавання, таких як квадрат, лінія, коло, еліпс тощо. Якщо ви хочете розширити існуючий вибір, ви можете використовувати інструмент “довільна фігура” (або Custom Shape Tool). Після натискання по ній ви побачите всі варіанти пропонованих форм.

Мініатюри кожної фігури ви побачите праворуч від іконки «довільна фігура». Вибір великий, але ви зможете знайти ще більше варіантів, натиснувши на маленький трикутник всередині панелі. Якщо вам потрібні банери, хмарка з текстом і всі можливі форми стрілок, – цей інструмент якраз для вас.

82[1]

92[1]

Коригуючий шар (Adjustment Layers)

Для чого б ви не використовували Photoshop, будь це зміна кольору зображення, посилення чіткості або контрасту, завжди використовуйте коригувальні шари. Велика перевага коригувальних шарів в тому, що зміни застосовуються до окремого шару, так що ви завжди зможете скасувати правки або подивитися, який варіант виглядає краще. Інструмент «коригувальний шар» ви знайдете в нижній частині панелі шарів (чорно-біла кругла іконка).

101[1]

112[1]

Підсилюйте чіткість і змінюйте ваші знімки за допомогою коригувальних шарів

Стилі шарів

Відмінний спосіб оживити ваші фотографії – використовувати стилі шарів і спеціальні ефекти. Все, що потрібно зробити, – це двічі кликнути по шару і потім застосувати ефект.
Ви зможете вибрати з великого числа ефектів: обведення, світіння, додавання тіні і багато іншого – варто лише клікнути мишкою. Головне не перестаратися. Використовуючи занадто багато ефектів, ви ризикуєте додати вашій фотографії дешевий вид.

121[1]

До будь-якого предмету або тексту можна легко додати тінь.

Точковий пензель відновлення (Spot Healing Brush Tool)

Про застосування цього інструменту можна здогадатися по його назві: він зробить краще будь-який об’єкт на вашій фотографії. Якщо на вашому знімку є пляма, дефект або родимка, які ви хотіли б прибрати, цей інструмент допоможе вам позбавитися від них. Він же допоможе зробити шкіру на фотографії ідеально чистою. Просто наведіть пензлик на місце, яке Ви хочете виправити, вибравши пензель більше області правки, і клацніть по ньому. Photoshop автоматично підставить на це місце шматочок з сусідньої області та згладить краї, так що вам більше нічого не доведеться робити.

131[1]

141[1]

Всього один клік – і ви позбавитеся від зайвих плям

Інструмент «освітлювач» (Dodge Tool)

«Освітлювач» робить яскравіше пікселі в області, на якій ви його використовуєте. Це відмінний спосіб позбутися від ефекту «червоних очей». Виберіть м’яку кисть інструменту «Освітлювач», в панелі налаштувань встановіть підсвічування (англ. – Exposure) на 20%. Потім акуратно заштрихуйте область очі. Будьте обережні і не перестарайтеся, інакше ваша модель стане схожа на прибульця. Пари штрихів буде достатньо, щоб домогтися бажаного ефекту.

15[1]

Інструмент «розмиття» (Blur Tool)

Щоб легко і акуратно прибрати дрібні зморшки, можна їх просто трохи розмити. Інструмент «розмиття» відмінно справляється з маскуванням зморшок навколо очей і рота, по суті змішуючи їх з навколишнім фоном. Знову ж і тут треба знати міру, інакше замість того, щоб поліпшити фотографію, ви зробите її нереалістичною. Інструмент «розмиття» можна використовувати як для ретуші, так і для більш креативних завдань, так що з ним важливо подружитися.

16[1]

Інструменти «Освітлення» і «Затемнення» можуть значно змінити вигляд ваших знімків.
Тим більше якщо додати до них коригувальні шари

За матеріалами WiX.com

Напишіть відгук