Юзабіліті на швидку руку: 8 порад щодо поліпшення сайту

При плануванні сайту багато користувачів прагнуть придумати стильний, оригінальний дизайн та підібрати найефектніші фотографії. Але мало хто пам’ятає про дуже важливий критерії оцінки якості сайту – його юзабіліті, або зручність використання.

Юзабіліті увазі не тільки простоту навігації по сайту. В ідеальному варіанті структура та зміст сайту повинні бути зручними та легкими у використанні, щоб не змушувати користувачів замислюватися зайвий раз. Адже головне завдання юзабіліті – утримати клієнта на сайті. Чим легше користувачеві знайти потрібну йому інформацію, тим більше шансів, що він перейде з розряду відвідувачів в бажаний розряд покупців.

Якщо Ви створили свій сайт на основі одного з шаблонів Wix, ви можете бути спокійні: у вас є прекрасна початкова база, де всі аспекти юзабіліті були продумані заздалегідь. Але не варто повністю розслаблятися, адже багато моменти у створенні зручного сайту залежать виключно від вас. Розробники Wix поділилися кількома простими порадами, які допоможуть довести юзабіліті Вашого сайту до досконалості. На реалізацію кожного з них у вас піде не більше пари хвилин:

Website SEO and analytics icons

1. Поліпшити читаність текстів

Як каже давня мудрість: «Не роби ближньому того, чого не бажаєш собі». Якщо вам коли-небудь доводилося примружуватися або придивлятися, щоб розібрати, що ж написано на сторінці сайту, ви зрозумієте, що ми маємо на увазі. Щоб не потрапити в розряд розробників, які не замислюються про своїх відвідувачів, подбайте про те, щоб нікому не доводилося напружуватися при читанні тексту на вашому сайті.

Читабельність тексту залежить не тільки від вибору правильного шрифту, але і від його лінгвістичних характеристик. Цей безкоштовний інструмент допоможе вам оцінити читабельність тексту на вашому сайті. Просто введіть URL-адресу сайту або окремої сторінки і натисніть “Розрахувати”. Залежно від оцінки ви зможете вирішити, чи потрібно вам оптимізувати тексти на сайті для вашої аудиторії.

1[1]

2. Логотип повинен перенапрявляти на головну сторінку

Як ви напевно вже знаєте, логотип компанії повинен бути чітко видно на кожній сторінці сайту і вести на його головну сторінку. Це давно стало стандартом у веб-дизайні: логотип сайту повинен бути клікабельним, навіть якщо в меню вже є кнопка, яка веде на головну сторінку. Багато відвідувачів будуть шукати посилання на головну сторінку саме на логотипі, так що не варто їх розчаровувати.

usability-tips2[1]

3. Посилання повинні відкриватися в новій вкладці

Якщо ви використовуєте посилання на зовнішній сайт, зробіть так, щоб вона відкривалася в новій вкладці. Таким чином ви не тільки зробите навігацію більш зручною, але й збережете значну частину трафіку на вашому сайті. Вихідна вкладка зі сторінкою вашого сайту залишиться відкритою, і відвідувач зможе повернутися на неї в будь-який момент.

usability-tips3[1]

4. Додайте слоган до назви сайту

Ви придумали назву для сайту чи бренду? Чудово! Тепер саме час додати слоган, який пояснить раз і назавжди для чого даний сайт. Він може виглядати бездоганно, але без чіткого опису конкретної мети або роду діяльності, частина відвідувачів просто не зрозуміє, про що йде мова. Короткий підпис в хедері сайту або на головній сторінці – це простий і ефективний спосіб упевнитися, що ваші відвідувачі знають, де вони опинилися.

usability-tips4[1]

5. Посилання повинні виглядати однаково

Користувачі дізнаються посилання по підкресленню або виділенню тексту іншим кольором при наведенні курсору. Який би спосіб виділення ви не вибрали, дотримуйтеся його на всьому сайті. Використання різних ефектів може призвести до того, що відвідувачі просто не помітять частину ваших посилань.

usability-tips5[1]

6. Додайте пошуковий рядок

Ця порада особливо стане в нагоді тим, у кого на сайті багато текстової інформації, яку можна швидко знайти за ключовими словами. Не думайте, що користувачі готові переглянути весь сайт заради того, щоб знайти цікаву для них інформацію. Спростіть їхнє життя за допомогою цієї маленької деталі. Додати пошуковий рядок на Wix-сайт можна за допомогою додатка Site Search в Wix App Market.

usability-tips6-1[1]

7. Використовуйте якірні посилання

Якірні посилання являють собою унікальний вид навігації по сайту, який дозволяє користувачам потрапити в цікавить їх місце на сторінці в один клік. Використання якірних посилань особливо актуально на сторінках з довгою прокруткою, де користувачам необхідно переміщатися все нижче і нижче, щоб знайти потрібну інформацію. Додати якірні посилання на сайт Wix дуже легко, просто дотримуйтесь цієї інструкції.

usability-tips71[1]

8. Протестуйте сайт на мобільному пристрої

Якщо ви все ще не протестували ваш сайт на різних пристроях, займіться цим як можна скоріше (бажано, щоб ваш сайт добре працював як на Apple, так і на Android). Подивіться, щоб все до кінця завантажувалося, фотографії не були урізаними, а текст не виглядав надто довгим. Ви можете створити якісну мобільну версію сайту абсолютно безкоштовно за допомогою мобільного редактора Wix. Як повинна виглядати ідеальна мобільна версія сайту представлено у цій статті.

usability-tips8[1]

За матеріалами WiX.com

Напишіть відгук