Де брати унікальні картинки для статей блогу?

Прикрашати блог зображеннями це те саме, що прикрашати стіни своєї квартири картинами. Ви можете купувати картини, малювати свої, взяти у друга художника або фотографа.

Hand printНікому не спадає на думку йти в музей або галерею, або в чужу квартиру і брати там картини безкоштовно. В кращому випадку Вас за спробу розкрадання покартають, в гіршому притягнуть до відповідальності.

Так і з картинками для блогу. Потрібно чітко розуміти яку картинку можна ставити на блог, а яка є чиєюсь власністю і розмістивши її на своєму блозі Ви тим самим порушуєте авторські права.

До речі, картинка скачана з іншого сайту або з пошукової системи Google або Yandex на 99,9% є чиєюсь власністю :)

Зовсім відмовитися від зображень на блозі теж не можна, оскільки картинка в статті не тільки прикрашає запис, але і несе смислове навантаження, привертає увагу відвідувачів, а ще бере участь в пошуку і прикрашає запис в соціальних мережах.

У цій статті ми детально розглянемо питання:

  • де брати картинки для статей і не порушити авторські права;
  • як дізнатися скільки сайтів використовують картинку на своїх блогах;
  • як зробити так, щоб Ваша картинка була унікальною.

Де брати картинки для статей?

Вдало і правильно підібрана картинка може збільшити шанс на те, що відвідувач блогу клацне по заголовку статті, щоб прочитати її, перейде по посиланню в соціальній мережі, або картинка стане джерелом трафіку з пошукових систем Google і Yandex.

Картинки з каталогів Google і Yandex

Що таке каталоги зображень Google і Yandex? По суті це збірник/галерея зображень з інших сайтів. Тобто завантажуючи зображення з каталогу Google або Yandex ви берете чужу картинку. Це все одно що прийти на безкоштовну виставку і виходячи захопити вподобану картину з собою :).

І не важливо як вона потрапила на той чи інший сайт. Чи була вона куплена, або також безкоштовно скачана з іншого сайту. Важливо те, щоб у Вашому блозі таких картинок не було!

Але де ж тоді брати картинки для статей?

Безкоштовні фотостоки

В Інтернеті є безліч безкоштовних каталогів картинок. В статті надано невеликий список, де можна завантажити картинки. Ви можете поповнити його набравши в пошуку Free Images Stock, або українською: “безкоштовні картинки”, “Безкоштовний каталог зображень” та ін.

  • Openphoto – великий вибір, пошук за рубриками та ключовими словами.
  • Stockvault – хорошої якості фото, а також можна знайти шаблони логотипів, зображень, текстур і фонів. Підходить для статей, оскільки це безкоштовна графіка для особистого, некомерційного використання.
  • Freemediagoo – маленька колекція, не всі фото хорошої якості, але можна щось підібрати. Фото можна використовувати для комерційних цілей.
  • Morguefile – багато якісних, хороших фото.
  • Pixelperfectdigital – хороший ресурс з великою кількістю безкоштовних якісних фото.
  • Freephotosbank – великий вибір, добре організовано за рубриками.

Тут Ви гарантовано викачаєте зображення, яке автор офіційно дозволяє використовувати безкоштовно. Мінуси безкоштовних стоків – не завжди якісні зображення, маленький вибір.

Платні фотостоки

Якщо є безкоштовні ресурси із зображеннями, за логікою повинні бути й платні. Так і є.

Їх теж дуже багато. Професійні фотографи, графічні дизайнери, виставляють свої роботи на таких стоках/каталогах. В статті наведено приклади тільки 2-х, якими часто користуються.

  • DreamsTime – потрібна реєстрація, є колекція безкоштовних фото, ціна від 20 центів, російська мова інтерфейсу.
  • DepositPhotos – величезна колекція, потрібна реєстрація, ціна від 15 центів, російська мова інтерфейсу.

Переваги платних зображень:

  • Не так дорого – від 20 центів за картинку.
  • Більший шанс отримати унікальну картинку.
  • Вибір на платних набагато більше і цікавіше.
  • Будь-яка праця, творчість повинна бути оплаченою.

Свої власні зображення

Це мабуть найкращий варіант.  100% картинка буде унікальною, гарантовано ніхто не заявить про свої права на зображення, а також це безкоштовно. Для тих, хто любить фотографувати, малювати або робити графіки за допомогою програм, цей варіант найкращий.

І ще є один чудовий варіант створити картинку самостійно. Можна скористатися спеціальним онлайн сервісом – Canva.  За допомогою цього сервісу можна створювати картинки для Twiter, Facebook, Блогу та ін. Чудовий, простий, зрозумілий сервіс з великим вибором початкових шаблонів.

Canva_uk1

Пошук дублікатів зображень

Як дізнатися скільки сайтів використовують одну і ту ж саму картинку на своїх блогах?

Навіть якщо ви купили картинку, не завадило б її перевірити на кількість дублікатів. Для цього є спеціальний сервіс – TinEye.

Завантажуєте картинку або вставляєте посилання на зображення і внизу з’явиться результат з кількістю сторінок в інтернет які використовують таке ж зображення.

tineye

Якщо дублікатів занадто багато, з цим треба щось робити.

Справа в тому, що з купленою картинкою до Вам не пред’являть претензії з приводу порушення авторських прав, але якщо ця картинка використовується на багатьох блогах шанс потрапити в топ у вас трохи скорочується.

Як зробити зображення унікальним?

Тут можна застосувати одну хитрість. Відкрийте зображення в фотошоп. Далі виберіть у меню Image (Зображення) = Rotate Canvas (Повернути полотно) = Flip Canvas Horizontal (відобразити полотно по горизонталі). Цей трюк створює дзеркальне відображення.

Після цього збережіть зображення і перевірте ще раз в сервісі TinEye.

Не завжди вдається знизити до 0, але добитися значного скорочення можна.

Здавалося б просте запитання, картинка в статті, а скільки тонкощів. 

За матеріалами порталу “Блог Анфіси Бреус”

Leave a Comment

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *